Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

FKB VE EFİT BATIYA TAŞINIYOR MU?”

FKB VE EFİT BATIYA TAŞINIYOR MU?”


 

GZO Başkanı Nurittin Karan FKB Genel Müdürlüğü ile EFİT’in batı bölgesine taşınması konusunda Yönetim Kuruluna tam yetki verildiğini öne sürdü.

Genel Müdürlük ile EFİT’in batıya taşınmasıyla ilgili yönetime tam yetki verildiği, kararın yönetim kurulunun iki dudağının arasında olduğu belirtildi. Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü ile Entegre Fındık İşleme Tesisi A.Ş’nin (EFİT) batı bölgesine taşınacağı yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, siyasileri ve sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırdı. Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan FİSKOBİRLİK Mali Genel Kurulu’na hiçbir AK Partili Milletvekilinin katılmayarak, telgraf dahi göndermemesini manidar ve düşündürücü bulduklarını ifade eden Karan, “FİSKOBİRLİK Giresun ve fındık üreticilerinin öz ve öz kendi malıdır. Hiç kimsenin babasının malı değildir. Herkes bunun bilincinde olmalı ve ona göre hareket etmelidir. Pireye kızıp yorgan yakmak, Giresun ve fındık üreticisine büyük zarar verir” dedi. EFİT’in Giresun’un en büyük iş istihdamı sağlayan kurumlar arasında yer aldığını vurgulayan Karan şunları kaydetti; “İlimizde işsizliğe çare ararken elimizdeki en büyük sanayi kuruluşu ve tek genel müdürlük batı bölgesine gitmek üzere. Bunun vebali hepimizi yakar kül eder. Biran önce iktidarı, muhalefeti tüm siyasiler ve sivil toplum kuruluşları FİSKOBİRLİK ve fındık üreticisini hatırlayarak, gündemleri fındık ve FİSKOBİRLİK olmalıdır. Aksi takdirde iş işten geçtikten sonra ahlayıp vahlamanın bir anlamı kalmayacaktır. Gün elimizdeki değerleri koruma ve sahip çıkma günüdür.”

“İKİ DUDAKLARININ ARASINDA”

Taşınmayla ilgili FİSKOBİRLİK yönetim kurulunun tam yetkili kılındığını kaydeden Karan, “Genel Müdürlük ve EFİT’in batı bölgesine taşınıp, taşınmayacağı yönetim kurulunun iki dudağının arasında” ifadelerini kullandı.


130,00TL