Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

Yılbaşında fındık 20 lira olur

Yılbaşında fındık 20 lira olur


Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan: “Sezona 12 liradan başlayan fiyat 13 liranın üzerine çıktı. Pazara az fındık indiği ve stoklarda ürün olmadığını göz önüne aldığımızda artış hızla devam edecek gibi görünüyor, yılbaşında fiyat 20 lira olur”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, sezona 12 liradan başlayan fındık fiyatının 13 liranın üzerine çıktığını belirterek, “Pazara az fındık indiği ve stoklarda ürün olmadığını göz önüne aldığımızda artış hızla devam edecek gibi görünüyor” dedi.
“Fındık fiyatı bugünlerde çok hızlı artış gösteriyor. Sezona 12 liradan başlayan fiyat 13 liranın üzerine çıktı. Pazara az fındık indiği ve stoklarda ürün olmadığını göz önüne aldığımızda artış hızla devam edecek gibi görünüyor. Yıl başına kadar fiyatın 20 lirayı aşmasını bekliyoruz.
Oluşan rakamlar şimdiden yeni mahsulün çok değerli olacağı yönünde bizlere sinyal veriyor. Şu anki fiyatlardan ürün alarak depolarına koyup ilerleyen dönemlerde yüksek fiyattan satmak isteyenler olduğu yönünde duyumlarımız var. İnsanlar fındığı artık altın gibi yatırım aracı olarak görmeye başladı. ‘Yeşil altın’ diye nitelendirdiğimiz fındık Cumhuriyet tarihin en değerli dönemini yaşamaya hazırlanıyor.”  Karan, üreticilere fındıklarını emanete vermemeleri ve pazara ihtiyacı kadar ürün indirmelerini tavsiye etti


130,00TL