Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

Fındıkta korkutan manzara Fındık bahçeleri kar altında kalırken, üreticiler yine zirai don endişesi yaşıyor. Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “500 rakımın üzerinde kar yağışı sürüyor, zaten don hasarı ilk yağışta oluşmuştu” dedi.

Fındıkta korkutan manzara  Fındık bahçeleri kar altında kalırken, üreticiler yine zirai don endişesi yaşıyor. Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “500 rakımın üzerinde kar yağışı sürüyor, zaten don hasarı ilk yağışta oluşmuştu” dedi.


Giresun’un orta ve yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası fındık üreticileri zirai don yaşanacağından endişe ediyor. İl genelinde önceki akşam saatlerinde başlayan yağışlar, orta ve yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Fındık bahçelerini dolaşan üreticiler dallarda oluşan buz parçalarını göstererek yağan karla fındığın zarar gördüğüne işaret etti.

İLK YAĞIŞTA ZARAR GÖRMÜŞTÜ

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 500 ve daha yüksek rakımlı yerlerde kar yağışının devam ettiğini söyledi. Karan; “Zaten ilk kar yağışı sonrası meydana gelen don olayı bu yöredeki fındık bahçelerinde hasara yol açmıştı. Artık bu yağış sonrası bu yörelerde fındık hiç kalmayacak” dedi.


130,00TL