Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ

DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ


Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yaman, “Bütün çiftçiler olarak yüce milletimiz önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız” dedi.

Giresun Ziraat Odaları, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, ilçe ziraat odaları başkanlarıyla oda binasında basın toplantısı düzenledi.
TZOB’un, “darbenin karşısında, demokrasinin ve mili iradenin yanındayız” başlıklı bildirisini okuyan Yaman, milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmediklerini söyledi.
Yaman, milletin iradesi dışında bir irade de tanımadıklarını belirterek, “Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz.” dedi.
Her türlü darbe girişiminin ülkenin huzur içinde kalkınmasına, geleceğe darbe vurmak olduğunu dile getiren Yaman, “Demokrasiye vurulacak her darbe, ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir. Bütün çiftçiler olarak yüce milletimiz önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavrımız değişmeyecek.” diye konuştu.
Canı pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacaklarını vurgulayan Yaman, 15 Temmuz tarihinin kara bir leke olarak tarihe geçtiğini söyledi.
Yaman, “Ancak bu tarih, bir yanıyla da bundan böyle, demokrasi şehitlerinin ve milletin devletiyle bir ve tek vücut olarak kendi iradesine sahip çıktığı bir tarih olarak anılacaktır.” ifadesini kullandı.


130,00TL