Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

BOMBA İDDİA

BOMBA İDDİA


Karan: “Fındık fiyatlarında kademeli olarak yukarı gidince 14-15-16 lira olunca bu sefer tekrar yine bir panik havası oluştu, alıcı tarafında. Böyle olunca yeni bir toplantıyla fiyat yine bir, bir buçuk lira geriye çekildi”

 

Fındık fiyatlarının düşmeye başladığı son günlerde Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan bomba gibi bir iddia geldi. Başkan Karan, yapılan gizli toplantılarla fiyatın 16 liradan yukarı çıkartılmaması kararı alındığını açıkladı.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’ın iddiaları piyasada şok etkisi yarattı. Serbest piyasada 15 lirayı gören fındık fiyatı, hafta sonundan itibaren kademeli olarak düşüşe geçmişti. Hafta başında üreticiyi daha da şaşkına çeviren fiyatlar 12 liraya kadar düşmüş, üretici büyük bir şaşkınlığa bürünmüştü. Fındık fiyatlarının düşüşte olduğu bu günlerde Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan bomba bir iddia geldi.

Karan, önce Ordu’da daha sonra da Giresun’da yapılan gizli toplantılar neticesinde fındık fiyatlarının 16 liradan yukarı çıkartılmaması kararı alındığını söyleyerek, “Ordu ilinde tekelci firmaların bir toplantı yaptığını fındık fiyatını 16 liradan yukarı çıkartılmaması gerektiğini, fındık fiyatını 16 liradan yukarı çıkartan manavlardan fabrikalar tarafından fındık alınmayacağını, tekelci firmaların aba altından sopa gösterdiğini biz daha önce tespit etmiştik. Bu toplantı daha sonra ise Giresun’da yapıldı. Tabi bu fiyatlarda kademeli olarak yukarı gidince 14-15-16 lira olunca bu sefer tekrar yine bir panik havası oluştu, alıcı tarafında. Böyle olunca yeni bir toplantıyla fiyat yine bir, bir buçuk lira geriye çekildi” dedi

Hafta başlangıcından itibaren üreticinin tek merak konusu olan fındık fiyatının ne olacağı sorusu Başkan Karan’ın yaptığı bu açıklamalar neticesinde iyice karışmış durumda.


130,00TL