Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

Yapılandırma yürürlüğe girmeli

Yapılandırma yürürlüğe girmeli


 

Hükümet tarafından çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifi borçlarının yeniden yapılandırılması ve icra takiplerinin durdurulması için başlatılan çalışmanın bir an önce hayata geçirilmesi bekleniyor

 

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Tarım Kredi Kooperatifi borçlarının yapılandırılarak, icra takiplerinin durdurulması için Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilen müjdeli haberin yürürlüğe girmesini beklediklerini ifade etti.

Karan, yaptığı açıklamada Tarım Kredi Kooperatifi’nden kredi kullanan birçok üreticinin borcunu ödemekte zorlandığını ve icralık durumla karşı karşıya bulunduğunu kaydetti.

Kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortaklarının gecikmiş kredi borçlarının yeniden yapılandırması gerektiğinin altını çizen Karan, “Birçok tarımsal üründe olduğu gibi fındık üreticisi de bu yıl ürün kaybından dolayı ekonomik zorluk çekmektedir. Üretici Tarım Kredi Kooperatifi başta olmak üzere tarımsal faaliyetler için kullandığı kredileri ödemekte zorlanmakta, kullandıkları anaparanın üzerine her gün faiz işlemekte ve icralık olmaktalar. Geçmiş Tarım Kredi Kooperatifi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından verilen müjde, üreticilerimizin rahat bir nefes almasını sağlayacaktır. Acilen bu müjdenin yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Kararın hayata geçmesiyle birlikte borçlar, 5 yıl vadeye yayılarak yeniden ödeme planı yapılmış olacak” dedi.


130,00TL