Giresun Ziraat Odası Başkanlığı

Facebook

Başkanımız

Başkan

TARIM DANIŞMANLARI MESAİ YE BAŞLADI

TARIM DANIŞMANLARI MESAİ YE BAŞLADI


Giresun Ziraat Odası bünyesinde istihdam edilen tarım danışmanları mesailerine başladı. Oda Başkanı Karan, devlet destekli istihdam edilen tarım danışmanlarıyla üreticilere daha kaliteli hizmet sunulacağını ifade etti.

 

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, oda bünyesinde istihdam ettikleri tarım danışmanlarının görevlerine başladıklarını bildirdi. Karan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı destekli istihdam edilen tarım danışmanlarının, üreticilere ücretsiz tarımsal danışmanlık sunacağını belirtti. Tarım danışmanlarının Ziraat Mühendis ve Ziraat Tekniker’i olduğunu kaydeden Karan, “Giresun Ziraat Odası olarak birinci hedefimiz üreticilerimizi tarımsal alanda bilinçlendirerek ve bilgilendirmektir. Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği sağlamaktadır. Bizde odamız bünyesinde ziraat mühendisi ve ziraat teknikerleri istihdam ederek, üreticilerimize tarımsal alanda daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmaya başladık. Üreticilerimiz danışmanlarımıza başvurarak, tarımla ilgili her konuda ücretiz olarak bilgi alabilirler” dedi.

Karan, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteği’nden dolayı üreticiler adına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e teşekkür etti.


130,00TL